سیستم ناوبری ماهواره‌ای به دستیار هوشمند الکسا مجهز می‌شود

سیستم ناوبری ماهواره‌ای به دستیار هوشمند الکسا مجهز می‌شود

دستیار هوشمند الکسا به کمک رانندگان می‌آید تا سریع‌ترین راه رسیدن به مقصد را به آن‌ها نشان دهد و در عین حال پاسخگوی پرسش‌ها باشد.

براساس آخرین اطلاعات مربوط‌به نمایشگاه CES 2019، دستیار هوشمند الکسا به یاری سیستم ناوبری ماهواره‌ای (sat-nav) خواهد آمد که می‌تواند سریع‌ترین راه رسیدن به مقصد را به رانندگان نشان دهد.

کارشناسان ناوبری HERE Technologies در CES امسال اعلام کردند که در حال توسعه‌ی ابزارهای هوشمند جدیدی جهت بهبود سیستم ناوبری هستند. به‌نظر می‌رسد به‌زودی شاهد استفاده از دستیار هوشمند الکسا در سیستم حمل‌و‌نقل باشیم تا بتواند تعامل صوتی خوبی با رانندگان داشته باشد.

شرکت HERE Technologies با یکپارچه‌سازی Alexa Auto در سیستم ناوبری HERE، سعی دارد به رانندگان کمک کند تا بتوانند با استفاده از این دستیار هوشمند آمازون در حین رانندگی، بهترین مسیر را برای رسیدن به مقصد انتخاب کنند. الکسا می‌تواند به پرسش‌های رانندگان هم به‌صورت متنی و هم به‌صورت صوتی پاسخ بدهد. مثلا ممکن است راننده از الکسا بپرسد: «الکسا، من کجا باید دور بزنم؟»؛ الکسا پاسخ خواهد داد: «بعد از ساختمان (‌با نام مشخص) دور بزن.»

با الکسا با راحتی و آرامش رانندگی کنید
هم‌اکنون بیش از ۱۰۰ میلیون وسیله‌ی نقلیه در سراسر جهان از سرویس ناوبری HERE استفاده می‌کنند. به‌نظر می‌رسد الکسا می‌تواند حتی زمانی‌که رانندگان در خودروی خود حضور ندارند نیز به آن‌ها کمک کند. پلتفرم HERE اطلاعاتی درباره‌ی موقعیت مکانی در اختیار الکسا قرار می‌دهد. کاربران می‌توانند مکان‌های مورد علاقه‌ی خود را جست‌وجو کرده و الکسا اطلاعاتی درباره‌ی ترافیک در اختیار کاربر قرار می‌دهد تا بتواند برای رسیدن به مقصد برنامه‌ریزی کند.

کاربران می‌توانند وقتی در منزل هستند از الکسا بخواهند در زمان بازگشت به منزل از محل کار به آن‌ها یادآوری کند که خواروبار مورد نیاز منزل را خریداری کنند. الکسا نیز علاوه‌بر ارائه‌ی پیشنهاد درباره‌ی وضعیت ترافیکی نشان دادن بهترین مسیر، به کاربر یادآوری می‌کند که باید در مسیر بازگشت به منزل خریدهای خانه را نیز انجام دهد. ادزارد اوربیک، مدیرعامل شرکت HERE درباره‌ی سرویس ناوبری این شرکت گفت:

رانندگان در داخل خودرو، از سرویس‌ها و امکانات جدیدی بهره‌مند می‌شوند و هر روز شاهد نوآوری‌هایی در صنعت خودرو هستیم. نسل بعدی سرویس‌های جدید می‌توانند امکانات بیشتری دراختیار کاربران قرار بدهند که تا چند سال قبل حتی تصورش را هم نمی‌کردیم. سرویس جدید با پشتیبانی از دستیار هوشمند الکسا آمازون به ما کمک می‌کند تا بتوانیم سرویسی متفاوت و تجربه‌ای جدید در اختیار کاربران قرار دهیم. با این سرویس رانندگان می‌توانند به هرجایی که تمایل دارند، سفر کنند و هر اطلاعاتی که لازم دارند از دستیار هوشمند خود بپرسند.

 

منبع : زومیت